Fundacja Indygo

Biuro:

Słupskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej

Pokój 15

Ul. Niedziałkowskiego 6

76-200 Słupsk

nr konta: 56203000451110000004012860

Męska Szopa:

Ul. Wyspiańskiego 11

76-200 Słupsk

Please reload

Starsze posty

Męska Szopa w 2017 - podsumowanie i galeria zdjęć

Ze wszystkich projektów, które jako Fundacja prowadziliśmy w zeszłym roku, to właśnie Męska Szopa była tym, który pochłaniał najwięcej czasu i energii. Czy była to energia wydatkowana na próżno? Absolutnie nie! Dziesiątki słupszczan zaraziliśmy pasją do majsterkowania, kolejne dziesiątki skorzystały z bezpłatnych warsztatów. Początkowe dwa dni w tygodniu szybko zamieniliśmy na cztery. Przez większość roku Szopa otwarta była w poniedziałki i piątki od 15:00 do 19:00, a także we wtorki i czwartki od 14:00 do 18:00. 
Pojawiali się zarówno mężczyźni, jak i kobiety, właściwie w każdym wieku. Rodzice przychodzili z dziećmi, dziadkowie z wnukami - przekrój użytkowników męskiej szopy był naprawdę zadziwiająco szeroki! 
Każdego dnia, w godzinach otwarcia, pojawiało się od kilku do kilkunastu osób, a część z nich tak bardzo polubiła majsterkowanie, że dziś można ich nazwać stałymi bywalcami. 
Pojawiają się nadal, z coraz to nowymi projektami i pomysłami. 

Szopa funkcjonowała jednak także poza wyznaczonymi godzinami. Dni warsztatowe, których było w tym roku wyjątkowo dużo, cieszyły się dużym zainteresowaniem użytkowników. Warsztaty w ramach projektu "Aktywizowanie przez majsterkowanie" obejmowały naukę kowalstwa, witrażu i obróbki drewna. Wraz z warsztatowiczami stworzyliśmy także scenografię do spektaklu "Przemiana" wg. Franza Kafki. Powstały także niezliczone elementy scenografii zdobiącej ul. Sienkiewicza w trakcie Inscenizacji Powstania Warszawskiego. Wraz z dziećmi z ubogich rodzin stworzyliśmy szczudła, na których dzieci potem nauczyły się chodzić. Tworzyliśmy instrumenty muzyczne, a nawet budki dla bezdomnych kotów! 

Zaangażowanie i aktywność stałych bywalców męskiej szopy przekłada się też na ilość pojawiających się w niej osób. Często nowicjusze, którzy po raz pierwszy pojawiają się w warsztacie, korzystają z wiedzy i doświadczenia osób, które przebywają tam na co dzień, zyskując nowe umiejętności. 

Udostępniamy także małą galerię zdjęć wykonanych na przestrzeni całego roku i przypominamy, że w dalszym ciągu zapraszamy wszystkich chętnych w poniedziałki i piątki od 15:00 do 19:00! 

 

 

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Please reload

Galeria wydarzeń