top of page

Galeria wydarzeń

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu - zapraszamy do zabawy!

Jak co roku w dniach 18-22 września będziemy obchodzili Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT). W tym roku hasłem przewodnim będzie: „Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie.”. Fundacja Indygo we współpracy z Miastem Słupsk przygotowało dla mieszkańców miasta wiele atrakcji.

– 18.09. – „Eko jazda” – gra miejska przeznaczona dla rodzin i grup do 6 os., 10 stacji tematycznych nawiązujących do tematyki ETZT, nagrody: bony upominkowe na rower, sprzęt sportowy lub rekreacyjny. I miejsce: 1500 zł, II miejsce: 1000 zł, III miejsce: 500 zł.

Start: park przy alei Sienkiewicza, godz. 10:00.

Zgłoszenia: https://forms.gle/rHPXXvoayebVpLQ69

Regulamin:

Regulamin gry miejskiej
.pdf
Download PDF • 41KB


– 19.09. – „Festiwal Uliczny” – od godziny 12 plac Zwycięstwa zostanie zmieniony w artystyczny deptak, na którym znajdzie się muzyczna scena, strefa warsztatów upcyklingowych oraz animacji dla najmłodszych, strefa sportowa, strefa zdrowia na której odbędą się bezpłatne wywiady fizjoterapeutyczne oraz mobilny punkt szczepień. Całość festwialu będzie nawiązywać do Europejskiego Zielonego Ładu oraz zrównoważonej mobliności.


22.09.darmowy transport publiczny – wszyscy mieszkańcy Słupska będą mogli skorzystać z darmowego transportu publicznego.


Wszystkie powyższe działania mają zwrócić uwagę naszych mieszkańców i mieszkanek w każdym wieku na to, że czystość powietrza jakim oddychamy, ale też jakim będą oddychały nasze dzieci czy wnuki, zależy od podejmowanych przez nas decyzji. Największa zmiana zaczyna się od pierwszego kroku i warto o tym pamiętać. Dlatego jak co roku będziemy promować neutralną pod względem emisji CO2 przestrzeń miejską.

Temat odzwierciedla ambitne cele kontynentu neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 r., Określone przez Ursulę von der Leyen, przewodniczącą Komisji Europejskiej, przedstawiając Europejski Zielony Ład.


Dodatkowe informacje:

Fundacja Indygo

Ada Bartczak

ul. Niedziałkowskiego 6

tel. 781 777 990

e-mail: ada.indygo@gmail.com

Starsze posty
bottom of page