Kartka z kalendarza - dzień 28 i 29 - Powstanie Warszawskie

W nocy z 27. na 28. sierpnia, ppłk. Bolesław Gancarz kontynuuje natarcie na koszary pomiędzy ulicami Szwoleżerów, 29. Listopada i Podchorążych. Cały Górny Mokotów znajduje się pod silniejszym niż zwykle ogniem artylerii nieprzyjaciela. Niemcy przypuszczają silny atak na Sadybę.

Wdzierają się do Ratusza, Pałacu Blanka i klasztoru Kanoniczek. Powstańcom udaje się odeprzeć ataki na Bielańską, Pasaż Simonsa i szkołę przy Nalewkach. W Śródmieściu, w nocy z 28. na 29. powstańcy powstrzymują silne natarcie z Ogrodu Saskiego na linię ul. Królewskiej. W zburzonym szpitalu Elżbietanek ginie wielu rannych oraz część personelu. Oddziały Batalionu „Oaza” oraz resztki Dywizjonu „Jeleń” toczyły ciężkie walki na Sadybie.

Wyjątkowe kartki z kalendarza! Tylko u nas możecie przeczytać wydarzenia ze wszystkich 63 dni Powstania Warszawskiego. Sprawdzajcie codziennie!