top of page

Galeria wydarzeń

Dzień Niepodległości - 4 Lipca

4 lipca w Stanach Zjednoczonych to data wyjątkowa. Ustanowiony w 1776 roku Dzień Niepodległości już od kilkuset lat obchodzony jest z pompą i radością. Tego dnia w całym USA organizowane są parady, festyny, koncerty a także przemówienia wygłaszane przez polityków i urzędników państwowych. Ten niezwykle ważny w historii Stanów Zjednoczonych dzień obchodzi każdy Amerykanin! Co jednak z tymi, którzy swojej ojczyźnie służą poza jej granicami? Na przykład.. w Amerykańskiej Bazie Antyrakietowej w Redzikowie?

Nasze miasto, które stało się dla załogi bazy drugim domem jako pierwsze w Polsce zorganizuje obchody Dnia Niepodległości. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Słupska by wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu!

To jedyna możliwość wejścia na teren bazy antyrakietowej i zobaczenia na własne oczy jak wygląda jej budowa. Na codzień ludność cywilna nie ma prawa wstępu na teren jednostki, jednak wszystko jest możliwe w dzień niepodległości!

PLAKAT DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Bramy otworzą się o godzinie 17:45. Początek eventu przewidziano 15 minut później, na godzinę 18:00. Będą atrakcje zarówno dla najmłodszych jak i dla rodziców. Dmuchańce, animatorzy, przejażdżki konne, parada, a nawet fireshow! To jednak jeszcze nie wszystko. Swoich sił będzie można spróbować w jednym z kilku konkursów – jedzenia hot-dogów na czas, jedzenia arbuza na czas i wielu wielu innych! Na wygłodniałych i spragnionych czekały też będą food trucki, i stoisko z amerykańskim piwem. Wśród atrakcji będą także dwie orkiestry – US Navy Band oraz Orkiestra Polskich Sił Powietrznych. Całość tradycyjnie zakończy się pokazem fajerwerków. Zapraszamy!


Starsze posty
bottom of page