top of page

Galeria wydarzeń

Droga Mieszkanko! Drogi Mieszkańcu!Chciałabyś/chciałbyś zmienić swoje podwórko? Zgłoś się do nas!


Do końca 2021 r. wspólnie z mieszkańcami realizować będziemy projekty dotyczące poprawy estetyki oraz funkcjonalności podwórek znajdujących się na terenach rewitalizowanych Miasta Słupska. Oto one:


Rewitalizacyjny Oddział Kwiatowy Do końca 2021 roku utworzymy 14 ogródków społecznych w mieście! Jeden z nich może być właśnie w Twojej najbliższej okolicy. Nie wiesz nic o ogrodnictwie? To nie problem, zapewniamy warsztaty ogrodnicze oraz wsparcie konsultacyjne ogrodnika przez cały okres realizacji zadania. Wspólnie z mieszkańcami będziemy tworzyć projekty podwórkowych ogródków oraz domki i hotele dla pszczół. Przeprowadzimy też rodzinne warsztaty tworzenia i dekorowania donic, które staną w Waszym ogródku. A finał każdego kwartału zieleni będą stanowić Ogrodnicze Spotkania Podwórka Akcji podczas których, wraz z Wami – Mieszkańcami okolicy, będziemy sadzić wybrane w czasie projektowania rośliny. ZGŁOSZENIA -> LINKRewitalizacyjny Oddział Podwórkowy Do końca 2021 roku zmienimy 8 przestrzeni na bardziej estetyczne i użyteczne! W ramach projektu wspólnie wykonamy projekt prac adaptacyjnych przy Waszym podwórku, zasadzimy wybraną zieleń wieloletnią, odświeżymy istniejącą małą architekturę i stworzymy nową! Na uczestników zadania czekają również warsztaty, podczas których powstaną domki dla ptaków, kotów i nietoperzy oraz tunele dla jeży. ZGŁOSZENIA -> LINK


Rewitalizacyjny Oddział Renowacji Jeśli chcesz, żeby Twoje szare i nudne podwórko nabrało koloru i nowych funkcji – to zadanie dla Ciebie! Spotkajmy się w SCOPiES, zaplanujmy wspólnie jak poprawić zagospodarowanie wybranej przestrzeni. Czy będzie to nowa ławka, pomalowanie trzepaka czy może huśtawka i piaskownica? Wykonajmy drewniane elementy wspólnie w „Męskiej Szopie” i ustawmy na podwórkach podczas sąsiedzkiego pikniku, podczas którego podwórko dostanie nowe, kolorowe życie! ZGŁOSZENIA -> LINK Rewitalizacyjny Oddział Malowniczy Zgłoś swoje podwórko, przy którym wspólnie zaprojektujemy i wykonamy mural! Zamieńmy zniszczone bramy, garaże lub mury w podwórkową galerię sztuki, a po wykonanej pracy – rozłożymy leżaki i zorganizujemy piknikową inaugurację malunków! ZGŁOSZENIA: -> LINK O wyborze podwórka zgłoszonego przed mieszkańców do zadania będzie decydowało czy znajduje się na obszarze rewitalizacji oraz czy jest własnością Miasta Słupska.


Zadania w ramach przedsięwzięć będących częścią programu Instrument elastyczności realizowanego w ramach projekt pn. " Łamiemy bariery, łączymy pokolenia - rewitalizacja Obszaru Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia Miasta Słupska" finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.


Starsze posty
bottom of page