Fundacja Indygo

Biuro:

Słupskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej

Pokój 15

Ul. Niedziałkowskiego 6

76-200 Słupsk

nr konta: 56203000451110000004012860

Męska Szopa:

Ul. Wyspiańskiego 11

76-200 Słupsk

Please reload

Starsze posty

Słowo od organizatora, czyli powstańczy kurz opada wolno.

A wraz z nim, opadają emocje. Emocje, których jest zdecydowanie zbyt wiele, by wyrazić je w jednym małym poście. 

V Rekonstrukcja Powstania Warszawskiego już za nami. To jednak nie koniec. Czas  na pierwsze małe podsumowanie naszej wielomiesięcznej pracy.

 

Życie warszawy rozpoczęło się jak zwykle, o godzinie 16:30. "Warszawska" aleja Sienkiewicza żyła swoim rytmem. Jeździły riksze, pucybut pastował buty, młodzież spacerowała. Gdzieś w zaułkach dało się dostrzec przemykające nieco szybciej postaci, które zdawały się unikać niemieckich patroli jak tylko było można.  
Strzał. Przeprowadzono zamach na jednego z niemieckich oficerów siedzących w kawiarni. Niemcy rozstrzelali kilka osób, łapanka uwięziła kolejnych kilkanaście. 
Po chwili życie znów płynęło swoim rytmem...
Więcej  scen z życia Warszawy w galerii 
Łukasza Tomczaka >>LINK<<

 

 

 

 

 

 fot. Łukasz Tomczak
 

 

Godzina W.

Strzały w oddali.. Granat. Drugi granat. Odegraliśmy takie sceny jak atak Powstańców na hotel Victoria, przejęcie budynku tajnej siedziby gestapo, a także atak na bunkier. Obejrzyjcie raz jeszcze zdjęcia z tych momentów w galerii Wojciecha Chrząstkowskiego, który był jedynym fotografem biorącym czynny udział w rekonstrukcji. 

Fot. Wojciech Chrząstkowski

>>LINK<< do całej galerii zdjęć Wojtka

 

Ponad 200 rekonstruktorów! Ciągle jeszcze trwa liczenie, wiemy jednak, że V edycja pobiła wszelkie dotychczasowe pod względem biorących udział osób. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wkład, pomoc oraz zaangażowanie! Bez was nic nie mogło by się odbyć!

 

 Fot. Piotr Karaś Photography 

 >>LINK<< do całej galerii Piotra


Dziękujemy także wszystkim partnerom projektu oraz wolontariuszom, którzy naprawdę ciężko pracowali przez kilka tygodni by jak najlepiej i jak najwierniej oddać realia okupowanej Warszawy. 

Olbrzymie słowo DZIĘKUJEMY należy się także, a może przede wszystkim, mieszkańcom alei Sienkiewicza, którzy ze zrozumieniem zgadzają się na wszelkie utrudnienia jakie niesie za sobą rekonstrukcja. 

To wyjątkowe uczucie, móc przeżywać oraz upamiętniać jeden z najważniejszych momentów w historii naszego narodu z wami wszystkimi. 

 

A na koniec -  mały zwiastun filmowy od FLYSEO. Przeżyjmy to raz jeszcze!


Tymczasem spodziewajcie się od nas jeszcze kilku porcji fotek i filmików.
Mamy kilka godzin materiału filmowego do obrobienia, więc gwarantujemy, że w tym roku będzie co oglądać! Zarówno z kamer na ziemi jak i z drona. Szykujemy kilka niespodzianek więc zaglądajcie na naszego bloga oraz Facebooka.


 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Please reload

Galeria wydarzeń