Fundacja Indygo

Biuro:

Słupskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej

Pokój 15

Ul. Niedziałkowskiego 6

76-200 Słupsk

nr konta: 56203000451110000004012860

Męska Szopa:

Ul. Wyspiańskiego 11

76-200 Słupsk

Please reload

Starsze posty

V Inscenizacja wybuchu Powstania Warszawskiego - 1.08.2017 16:30

Słupsk. Centrum miasta, al. Sienkiewicza. Kilka minut przed godziną 17.00. Młodziutki chłopiec biegnie z listem do bramy. Biegnie, jakby gonił go sam diabeł. Huk wystrzału. Chłopiec pada na bruk, a niesioną przez niego przesyłkę podnosi niemiecki patrol. Wybuch. Kilkadziesiąt uzbrojonych osób wybiega z jednej z bram i otwiera ogień. 

Wywiązuje się krwawa, zacięta walka.

 

 

Brzmi jak scenariusz sensacyjnego filmu? Nie tym razem. Takie i inne scenki z życia okupowanej warszawy obejrzały tłumy widzów, którzy 1 sierpnia 2016 roku pojawili się w parku przy al. Sienkiewicza. Coroczna Inscenizacja wybuchu Powstania Warszawskiego jak zwykle przyciągnęła tłumy ludzi. Ponad 100 rekonstruktorów wzięło udział w odtwarzaniu walk powstańczych. Przygotowania trwały od początku roku. Obejrzyjcie filmik z tamtego dnia!

 

Film dzięki uprzejmości Flyseo

W Słupsku po wojnie wylądowało około 3000 warszawiaków, którzy właśnie tutaj szukali swojego miejsca i odrobiny spokoju. To tutaj powstaje pierwszy w Polsce pomnik upamiętniający Powstańców Warszawskich. To tutaj, wiele lat później, po raz pierwszy organizowana jest Inscenizacja Wybuchu Powstania.

 

W tym roku Inscenizacja również znajdzie swoje miejsce w przestrzeniach al. Sienkiewicza. 

I zaskoczy Was jeszcze bardziej niż zwykle! Przygotowania rozpoczęliśmy już w styczniu. Liczymy, że i tym razem nie zawiedziecie nas i tłumnie pojawicie się na naszej rekonstrukcji 1 sierpnia (wtorek) o godzinie 16:30.

 

 

 

 

 

Foto: Piotr "Czarny" Ziębakowski | www.BRAVURAfilm.pl | www.facebook.pl/bravurafilmpl

 

 

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Please reload

Galeria wydarzeń