Fundacja Indygo

Biuro:

Słupskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej

Pokój 15

Ul. Niedziałkowskiego 6

76-200 Słupsk

nr konta: 56203000451110000004012860

Męska Szopa:

Ul. Wyspiańskiego 11

76-200 Słupsk

Please reload

Starsze posty

Aktywne lato w regionie Słupskim z Fundacją Indygo

Przyszedł kwiecień. Wiosna powoli ale uparcie wypiera zimowe krajobrazy z naszego miasta. Dla nas to czas przygotowań do bogatego w wydarzenia sezonu. Nie trzeba będzie jednak czekać na lato, bo zaczynamy już... 12 kwietnia! Przeczytaj o największych imprezach jakie przygotowujemy w te wakacje!

 

KWIECIEŃ - APRILO

 

Saluton! W środę, 12 kwietnia spotkamy się na Starym Rynku w Słupsku. Twórca języka esperanto, Ludwik Zamenhoff będzie naszym patronem. Będzie możliwość nauczenia się podstaw języka esperanto, będzie też darmowe jedzenie dla mieszkańców miasta. Czekamy na was! ĝis la revido!

 

 

 

 

MAJOWA SALWA

 

Jak co roku, okres wiosenny to dla życia fundacji ostatni głęboki oddech przed prawdziwym maratonem wydarzeń. Nie będziemy jednak czekali aż przyjdzie lato, by zacząć ożywiać przestrzeń miejską.

Już 3 Maja spotkamy się na al. Wojska Polskiego na festiwalu SALWA. Doskonale znana Słupszczanom inicjatywa ponownie zagości na naszym największym deptaku. Warsztaty, koncerty, stoiska z rękodziełem, konkursy, zabawy - nie pozwolimy wam nudzić się ani przez chwilę!

CZERWCOWY NAJAZD WIKINGÓW

1 czerwca, dzień dziecka. W zeszłym roku dwumiasto przetrwało atak pirackiej załogi, a nasz statek przeżywał prawdziwe oblężenie. Setki dzieci pojawiły się na dwóch imprezach pirackich zorganizowanych z tej okazji w Słupsku i Ustce. Tegoroczny dzień dziecka będzie jednak nieco inny.

 

Tym razem czeka was najazd... Wikingów!

Ze swoich źródeł wiemy, że w nordyckich kuźniach już powstają miecze i tarcze, a wojowie przygotowują plany inwazji. 

Na szczęście udało nam się odkryć kiedy zaatakują!

 

 

Ustczanie mogą spodziewać się najazdu już 1 czerwca. Stamtąd wikingowie planują ruszyć na podbój miejscowości Duninowo, gdzie pojawią się dwa dni później, 3 czerwca - by wreszcie 4 czerwca wylądować w Słupsku! Młodzi wojownicy - możecie już zacząć trenować!

SPORTOWY LIPIEC

Lipiec to miesiąc idealny na sportowe zmagania. Mamy więc dla was dużą imprezę sportową - tor przeszkód, rajd rowerowy, bieg - i wiele innych atrakcji. 

Jeśli aktywne spędzanie czasu wam odpowiada, zarezerwujcie sobie 1 lipca na cały dzień z Fundacją Indygo.

 

 

MAGICZNY SIERPIEŃ

1 Sierpnia to ważna data w historii Polski. Wybuch Powstania Warszawskiego to chwila na refleksję i zadumę. Słupszczanie doskonale wiedzą już co ich czeka - coroczna Rekonstrukcja Wybuchu Powstania Warszawskiego organizowana przez Fundację Indygo odbędzie się po raz piąty! By pokazać wam okupowaną Warszawę i pierwsze chwile wybuchu powstania, przygotowania do tegorocznej Inscenizacji rozpoczęliśmy już w zimie! Wciąż jeszcze szukamy chętnych, by wcielić się w Powstańców! Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy - ada.indygo@gmail.com.

 

To jednak nie koniec sierpniowych atrakcji. 26 sierpnia po raz drugi już zaprosimy was na Sabat Czarownic. Magiczna noc na bulwarze Popiełuszki znów pod znakiem czarów, guseł, magów i czarownic. Przygotujcie się dobrze! Wszystkie Słupskie czarownice proszone są o odkurzenie mioteł i odnalezienie swoich czarnych kotów. Zlot zaczynamy chwilę przed zmrokiem!

 

To tylko niektóre  z przygotowywanych przez nas na ten rok atrakcji. Z pewnością spotkamy się także na wielu imprezach w regionie. I jak zawsze upewnimy się, że wasze pociechy nie będą się nudzić! Chcecie wiedzieć więcej?

Regularne newsy na www.FundacjaIndygo.org

Odwiedzajcie nas!

 

 

 

 

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Please reload

Galeria wydarzeń