top of page

Galeria wydarzeń

Zamiast wstęgi - deska. Męska szopa nie tylko dla mężczyzn już otwarta!

13 lutego 2017 roku w Słupsku została otwarta, już druga w Polsce Męska Szopa. To miejsce, w którym każdy może odnaleźć w sobie pasję do majsterkowania i spędzić aktywnie wolny czas. Oficjalna inauguracja działalności Męskiej Szopy odbyła się podczas cotygodniowej konferencji prasowej Urzędu Miasta Słupsk. Męską Szopę w Słupsku stworzyła i prowadzi Fundacja Indygo, przy wsparciu Miasta Słupska, partnerem zaś jest sieć multimarketów JULA.

W przygotowanej i prowadzonej przez Fundację Indygo Męskiej Szopie wszyscy chętni mogą odnaleźć i realizować swoją pasję – majsterkowanie, a jednocześnie poznawać nowych ludzi. Dzięki bezpłatnemu dostępowi do warsztatu, kompleksowo wyposażonego w narzędzia przez firmę JULA, można nie tylko naprawić krzesło sąsiadce, zrobić przedszkolakom karmnik dla ptaków, ale również tworzyć nowe, kreatywne projekty. Idea Męskiej Szopy wywodzi się z Australii. Na grunt polski pomysł przeszczepiła pani Mira Stanisławska-Meysztowicz Fundatorka i wieloletnia Prezes fundacji „Nasza Ziemia”.

Uroczystej inauguracji działalności Męskiej Szopy w Słupsku dokonali: Robert Biedroń, Prezydent Miasta Słupska, Jacek Szuba, Prezes Fundacji Indygo oraz Wojciech Gruba, Inżynier Jakości Produktu oraz Koordynator Zrównoważonego Rozwoju w Jula Polska, przecinając piłą symboliczną deskę.

Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć warsztat i wypróbować narzędzia do majsterkowania.

Już pierwszego dnia w Szopie pojawili się Słupszczanie i Słupszczanki

Choć pomysł stworzenia „Męskiej Szopy” narodził się w dalekiej Australii , jesteśmy pewni, że na naszym lokalnym gruncie przyjmie się doskonale. Potencjał, możliwości i zapał do majsterkowania mieszkańców Słupska mieliśmy okazję poznać podczas organizowanych nie tak dawno warsztatów międzypokoleniowych „Ginące zawody”, które pokazały jak duża jest potrzeba stworzenia przestrzeni do wspólnego majsterkowania. Takie twórcze spędzanie czasu jest doskonałą okazją nie tylko do poznawania innych, ale przede wszystkim do rozwijania manualnych umiejętności, w przyjemnej „indygowej” atmosferze – mówi Jacek Szuba, Prezes Fundacji Indygo, dzięki której powstała i przez którą prowadzona jest Męska Szopa w Słupsku.

Z całego serca zaangażowaliśmy się w projekt Męska Szopa, ponieważ realizuje on idee bliskie marce Jula. Męska Szopa, tak jak Jula, ma nie tylko nakręcać do działania i rozwijać pasje, ale także przyczyniać się do angażowania i integracji społeczności lokalnej. Wierzymy, że dzięki tej inicjatywie życie mieszkańców Słupska będzie bardziej radosne i lepsze – mówi Wojciech Gruba, Inżynier Jakości Produktu oraz Koordynator Zrównoważonego Rozwoju w Jula Polska.

Męska Szopa w Słupsku zaprasza seniorów a także wszystkie inne osoby, które chcą aktywnie spędzać wolny czas i szukają okazji do poznawania nowych ludzi. Szopa na początek będzie otwarta w każdy poniedziałek i piątek w godzinach 15.00-19.00. Informacje o wydarzeniach i działalności Męskiej Szopy będzie można śledzić na fanpage’u: Indygowa Męska Szopa

O Fundacji Indygo – organizatorze Męskiej Szopy w Słupsku

Fundacja Indygo – Organizacja pozarządowa aktywnie działająca na terenie Ziemi Słupskiej, w sferze kultury, sztuki, aktywizacji społecznej i edukacji. W ciągu dwóch ostatnich lat zorganizowała ponad 70 różnych wydarzeń, takich jak: warsztaty, koncerty, spektakle teatralne i inscenizacje historyczne. Jej trzon stanowią młodzi ludzie, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Fundacja aktywnie współpracuje z instytucjami kultury, artystami i wolontariuszami, co zostało docenione przyznaniem wielu nagród, wyróżnień i certyfikatów, takich jak m. in. Słupski Lider Aktywności Obywatelskiej, Organizacja Przyjazna Wolontariuszom, Najlepsza Inicjatywa Społeczna,

O Juli - Partnerze Strategicznym Męskiej Szopy

Jula to sieć multimarketów oferująca swoim Klientom unikalny zestaw ponad 14 000 wyselekcjonowanych artykułów do aktywnego spędzania czasu w domu, w ogrodzie oraz w plenerze, a także ułatwiających codzienne czynności. Asortyment sklepów oparty jest w większości o marki własne, które cechuje wysoka – taka, jak w Szwecji – jakość. W Polsce firma posiada 12 multimarketów zlokalizowanych w 11 dużych miastach i zatrudnia ponad 350 osób.Jula to szwedzka firma rodzinna z siedzibą w Skara, założona w 1979 roku przez Larsa-Gӧrana Blanka oraz Karla-Johana Blanka. Pierwszy multimarket w naszym kraju spółka otworzyła w 2011 roku. Jula implementuje na polskim rynku szwedzkie wartości biznesowe: rzetelność, dobór i jakość produktów oraz wysoką jakość obsługi klienta, za którą w Polskim Programie Jakość Obsługi w latach 2014, 2015, 2016 i 2017 otrzymywała tytuł „Gwiazda Jakości Obsługi”.


Starsze posty
bottom of page