top of page

Droga Mieszkanko! Drogi Mieszkańcu!
Chciałabyś/chciałbyś zmienić swoje podwórko? Zgłoś się do nas!

Do końca 2022 r. wspólnie z mieszkańcami realizować będziemy projekty dotyczące poprawy estetyki oraz
funkcjonalności podwórek znajdujących się na terenach rewitalizowanych Miasta Słupska. Oto one:

Wykonuję, segreguję, dbam

 

Do końca 2022 roku wykonamy z mieszkańcami terenu rewitalizacji Miasta Słupska 10 wiat/osłon śmietnikowych w formie sąsiedzkich warsztatów. Wykonane rzeczy będą zamontowane przez uczestników zadania, instruktora oraz okolicznych mieszkańców podczas sąsiedzkich spotkań akcji, które w luźnej atmosferze zamkną prace związane ze zgłoszonym podwórkiem i jednocześnie otworzą przygotowaną przestrzeń do korzystania z niej.  W czasie trwania montażu wiat/osłon  nasadzimy również zieleń.

Regulamin zadania 

Edytowalna wersja wniosku

Jerzyki, jeżyki

Do końca 2022 roku wykonamy z mieszkańcami terenu rewitalizacji Miasta Słupska 40 domków dla wolnobytujących zwierząt (m.in.: jerzyków oraz jeży). Wykonane rzeczy będą zamontowane przez uczestników zadania, na terenie Miasta Słupska

              Rewitalizacyjny Oddział Kwiatowy


Do końca 2021 roku utworzymy 14 ogródków społecznych w mieście! Jeden z nich może być właśnie w Twojej najbliższej okolicy. Nie wiesz nic o ogrodnictwie? To nie problem, zapewniamy warsztaty ogrodnicze oraz wsparcie konsultacyjne ogrodnika przez cały okres realizacji zadania. Wspólnie z mieszkańcami będziemy tworzyć projekty podwórkowych ogródków oraz domki i hotele dla pszczół.
Przeprowadzimy też rodzinne warsztaty tworzenia i dekorowania donic, które staną w Waszym ogródku. A finał każdego kwartału zieleni będą stanowić Ogrodnicze Spotkania Podwórka Akcji podczas których, wraz z Wami – Mieszkańcami okolicy, będziemy sadzić wybrane w czasie projektowania rośliny. 
ZGŁOSZENIA -> LINK 

51848133_2044437882343826_65755590671990

       Rewitalizacyjny Oddział Podwórkowy


Do końca 2021 roku zmienimy 8 przestrzeni na bardziej estetyczne i użyteczne! W ramach projektu wspólnie wykonamy projekt prac adaptacyjnych przy Waszym podwórku, zasadzimy wybraną zieleń wieloletnią, odświeżymy istniejącą małą architekturę i stworzymy nową! Na uczestników zadania czekają również warsztaty, podczas których powstaną domki dla ptaków, kotów i nietoperzy oraz tunele dla jeży.

ZGŁOSZENIA  -> LINK

 Rewitalizacyjny Oddział Renowacji


Jeśli chcesz, żeby Twoje szare i nudne podwórko nabrało koloru i nowych funkcji – to zadanie dla Ciebie! Spotkajmy się w SCOPiES, zaplanujmy wspólnie jak poprawić zagospodarowanie wybranej przestrzeni. Czy będzie to nowa ławka, pomalowanie trzepaka czy może huśtawka i piaskownica? Wykonajmy drewniane elementy wspólnie w „Męskiej Szopie” i ustawmy na podwórkach podczas sąsiedzkiego pikniku, podczas którego podwórko dostanie nowe, kolorowe życie!                               ZGŁOSZENIA -> LINK

                                             

 

 

 Rewitalizacyjny Oddział Malowniczy

Zgłoś swoje podwórko, przy którym wspólnie zaprojektujemy i wykonamy mural! Zamieńmy zniszczone bramy, garaże lub mury w podwórkową galerię sztuki, a po wykonanej pracy – rozłożymy leżaki i zorganizujemy piknikową inaugurację malunków!  ZGŁOSZENIA: -> LINK
 

 


O wyborze podwórka zgłoszonego przed mieszkańców do zadania będzie decydowało czy znajduje się na obszarze rewitalizacji  oraz czy jest własnością Miasta Słupska.
 

Nie wiesz które zadanie jest dla Ciebie?
Sprawdź w naszym quizie!

QUIZ


Masz dodatkowe pytania?
Napisz do nas:  ada.indygo@gmail.com

 

 

Zadania są częścią programu Instrument elastyczności realizowanego w ramach projekt pn. „Łamiemy bariery, łączymy pokolenia – rewitalizacja Obszaru Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia Miasta Słupska” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

bottom of page