Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak tworzyć kwiaty, biżuterię, torebki, szale, wszelkiego rodzaju ozdoby oraz wiele innych praktycznych i finezyjnych rzeczy za pomocą filcowania. Jest to technika rękodzieła artystycznego, polegająca na formowaniu włókien wełny w jednolity zbity materiał. Na warsztatach uczestnicy poznają dwie techniki filcowania: filcowanie na mokro i filcowanie na sucho. Filcowanie na mokro polega na formowaniu włókien wełny przy pomocy ciepłej wody i mydła - przez tarcie, ugniatanie i pocieranie powstaje ścisły, trwały materiał. Filcowanie na sucho polega na filcowaniu za pomocą specjalnej igły. Filcowanie daje zawsze dużo satysfakcji uczestnikom warsztatów, gdyż nie jest techniką skomplikowaną, a przynosi bardzo szybkie, zadziwiające efekty.

Filcowanie

Napisz do nas! Przygotujemy dla Ciebie ofertę!

Torebka z filcu

Filcowa torba wykonana przez Fundację Indygo

Torba z filcu

Filcowa Torba wykonana przez Fundację Indygo

Kwiaty z filcu

Kwiat z filcu

Filcowe Kwiaty wykonane przez Fundację Indygo

Udało się! Wiadomość dotarła.